Badmintona stratēģijas un taktikas

Emuārs

Vai vēlaties kļūt par badmintona profesionāli? Paceliet savu spēli uz jaunu līmeni, apgūstot labākās stratēģijas un taktikas.

Sāciet ar serve tehniku, aizsargājošu spēli, metienu no tuvienes, kāju darbu, atgriešanu metieniem un garīgo stratēģiju.

Ar šīm prasmēm jūs būsiet gatavs pārņemt jebkuru laukumu.

Tad, sākam darbu!

Kalpošanas tehnoloģijas

Lai būtu veiksmīgs badmintonā, ir jāapgūst vairāki dažādi serva tehnikas. Laba servei jābūt precīzai, ātrai un apgrūtinošai.

Sāc ar pamatiem un vingro savu precizitāti. Iepazīsti laukumu un trenējies trāpīt stūros, kā arī vidū.

Svarīgi ir mainīt servei augstumu un ātrumu, lai pretinieks netiktu galā. Noteikti apgūsti augsto un zemo servei, kā arī tādus servei kā garais serveis un īsais serveis.

Strādā pie savas kontroles, lai spētu trāpīt mērķī, neizpaust savas nodomas. Labi izpildīta serve var likt pretiniekam aizstāvēties, padarot pārējo spēli vieglāku tev.

Atceries mainīt savas serves un izmantot tās stratēģiski.

Aizsargspēle

Paliec uz pirkstgaliem un būsi gatavs veikt aizsargājošus gājienus, lai aizsargātu sevi no pretinieka uzbrukumiem. Lai pilnveidotu savas aizsardzības prasmes, koncentrējies uz šādiem aspektiem:

 • Izprati pretinieka vājās vietas un izmanto tās savā labā.
 • Būsi gatavs atkāpties un kontruzbrukt, kad parādās iespēja.
 • Lieto labu kustību tehniku, lai būtu kontrole pār spēli.

Paņem vērā savas stiprās un vājās puses un izmanto tās pa savai spējai. Uzmanīgi vēro pretinieku un pārliecinies, ka esi aizsardzībā tad, kad tas ir nepieciešams. Būsi gatavs mainīt stratēģiju un pielāgoties pretinieka tehnikai.

Būsi radošs aizsardzības gājienos un izmanto savu unikālo stilu, lai apsteigtu pretinieku. Ar treniņiem un apņēmību tu vari kļūt par nepārspējamu aizsardzības spēlētāju.

Net Shots – Tīkla metieni

Izmantojot dažus vienkāršus tīkla metienus, jūs varat pārņemt kontroli pār spēli un iegūt pārsvaru. Tīkla metieni var tikt izpildīti ar dažādām stilistikām un ar dažādām enerģijas līmenīm. Enerģija
Zema Drobeles, spiedieni, izšķirties
Vidēja Pīšanas, sitieni
Augsta Lobos

Veiksmīgam tīkla metienam ir svarīgi paslēpt savu metienu līdz pat pēdējam brīdim. To var izdarīt, mainot rokas saķēršanos, plaukstas pozīciju un kustības. Ja jūsu pretinieks nevar nolasīt jūsu metienu, viņš to nevarēs aizstāvēt. Jums arī vajadzētu trenēties tīkla metienos kopā ar partneri, lai viņi varētu paredzēt jūsu metienus. Ar pareizi izpildījumu un taktiku tīkla metieni var dot jums priekšrocību, kas jums nepieciešama, lai uzvarētu maču.

Kājdarbs

Kad esat maskējis savu neto sitienu, jūsu kājdarbs ir nākamais instruments, kas var palīdzēt jums iegūt pārsvaru spēlē. Labam badmintona spēlētājam ir svarīga laba kāju darbība, lai paliktu līdzsvarotā stāvoklī un ātri reaģētu uz sitienu.

Šeit ir daži svarīgi padomi, kā izmantot savas kājas savā labā:

 • Ātri un apņēmīgi pārvietojieties uz plēsīti, izmantojot īsus un spēcīgus soļus.
 • Turiet kājas plaši atstātas, lai nodrošinātu maksimālu līdzsvaru un stabilitāti.
 • Maiņa virzienā notiek ātri un vienmērīgi, ja nepieciešams.

Prakse un atkārtošana ir atslēga, lai attīstītu pareizu kāju darbību, tāpēc pārliecinieties, ka atvērsiet laiku, lai pilnveidotu savas prasmes. Atcerieties, ka ātras kājas var būt atšķirība starp uzvaru un zaudējumu.

Atgriežot šāvienus

Atbildes sniegšana badmintonā prasa kāju tehnika un metiena novietošana. Ir jābūt pārliecinātiem, ka paliekiet viegli uz kājām un izmantojiet savu raketes, lai precīzi vērstu shutokoku atpakaļ pāri tīklam.

Zināt, kā laikot savus metienus un kustēties ātri, ir atslēga uz panākumiem badmintonā.

Kājtehnika metodes

Jūs varat uzlabot savas badmintona prasmes, apgūstot kustību tehnikas atgriešanai bumbiņām. Lai apgūtu kustību tehnikas, koncentrējieties uz šādiem aspektiem:

 • Saplīšanas solis: Ātri mainot svaru un kustību, lai palīdzētu jums pārvietoties pareizajā virzienā.
 • Sānu solis: Pārvietošanās sānu virzienā, lai nokļūtu pareizajā pozīcijā, lai spēlētu sitienu.
 • Apgriešanās: Griežot ķermeni, lai vērstos pret bumbiņu, un iegūtu nepieciešamo spēku, lai atgrieztu sitienu.

Kustību tehnika ir būtiska badmintonam, jo tā ļauj jums pārvietoties ātri un efektīvi. Pastāvīgi trenējieties šajās tehnikās, lai varētu pārvietoties ātrāk un precīzāk, atgriežot sitienu.

Labā kustību tehnika arī palīdzēs jums paredzēt pretinieka sitienu un labāk sagatavoties pareizajai reakcijai.

Šāvienu izvietojums

Vienmēr izmantojiet stratēģisku metiena novietošanu, atbildot uz metieniem badmintonā, lai paliktu vienu soli priekšā savam pretiniekam. Ieskatieties laukumā, lai atrastu pretinieka vājās vietas, kuras viņš varētu atstāt atklātas. Lai iegūtu priekšrocību, mēģiniet šķērsot shutliņu uz laukuma daļu, kur pretinieks vismazāk gaida. Būtiskais ir būt neparedzamam un saglabāt pretinieka neziņu.

Atbildot uz metienu, mērķējiet uz īso vai vidējo laukumu, jo tas dod jums vairāk laika reaģēt uz pretinieka nākamo metienu. Individuālajās spēlēs koncentrējieties uz shutliņas turēšanu zemu un tuvu tīkliem. Dubultspēlēs mērķējiet, lai shutliņa nokļūtu dziļi aiz laukuma. Tas piespiedīs pretinieku pārvietoties prom no savas pozīcijas un radīs iespēju uzbrukt jūsu partnerim.

Garīgā stratēģija

Sagatavošanās prāta stāvoklim un koncentrēšanās badmintona spēlē ir būtiski panākumiem. Lai labāk sagatavotos, iedziļinieties spēlē un trenējiet garīgās stratēģijas, lai būtu soli priekšā konkurencei.

Garīgā izturība un noturība var palīdzēt jums palikt spēlē un izmantot katru punktu pilnībā.

Domāšanas gatavošana

Pareiza mentālā pieeja badmintonam ir būtiska veiksmīgai izlaidē. Sava prāta sagatavošana pirms spēles var palīdzēt koncentrēties uz pašreizējo uzdevumu un dot jums priekšrocību, kas nepieciešama, lai izcīnītu uzvaru. Šeit ir daži padomi, ko ņemt vērā:

 • Palieciet pozitīvi noskaņoti un saglabājiet skaidru prātu.
 • Atzīstiet kļūdas un ejiet tālāk.
 • Vizualizējiet veiksmi un koncentrējieties uz savu plānu.

Mērķis ir saglabāt koncentrēšanos un mieru, lai jūs varētu pieņemt pareizos lēmumus pašā brīdī. Pirms savas spēles noteikti ņemiet dažas mirkļus, lai iegūtu pareizu prāta kadru.

Ar pareizu mentālo sagatavošanu jūs varat būt gatavi sasniegt jebkuru pretinieku!

Garīgā koncentrācija

Kad esi spēlē, koncentrēties ir atslēga uz panākumiem badmintonā. Lai paliktu zonā, tev jākoncentrējas uz laukumu, jābloķē traucējumi no skatītājiem un jābūt skaidram uzbrukuma plānam. Runājot par mentālo fokusu, ir vairāki faktori, kas jāņem vērā: Mentālais stāvoklis Priekšrocības
Relaksācija Relaksētāks; labāka lēmumu pieņemšana Viegli novērst uzmanību; trūkst intensitātes
Agresija Labāka jauda; lielāka intensitāte Zemāka precizitāte; palielināta ievainošanās riska
Pacietība Labāka precizitāte; lielāka kontrole Zemāka jauda; garāki ralijei

Bieži uzdotie jautājumi

Kādi ir labākie sasildīšanās vingrinājumi badmintonam?

Iegūstiet iekšā badmintona spēlē! Sāciet ar dažiem uzgrūšanas vingrinājumiem, lai sagatavotos. Izmēģiniet skriešanu, izstiepšanos un lēcienus, lai paaugstinātu sirdsdarbību. Neaizmirstiet izstiept arī savas rokas un kājas!

Kādu badmintona aprīkojumu man jānopērk?

Jums būs vajadzīga badmintona raketes, putniņš, tīkls un stabi. Iegūstiet augstas kvalitātes raketes, kas jums ir ērti lietot. Pārliecinieties, ka putniņam ir laba lidošanas ātrums. Tīklam jābūt pietiekami platumam un stabiem jābūt regulējamiem.

Kādas ir konkurences badmintona noteikumi?

Jums ir jāsaprot noteikumi, lai spēlētu konkurences badmintonu. Servējiet diagonāli, turpiniet spēli, līdz viena puse neizdodas, iegūstiet divu skaidru punktu pārsvaru un iegūstiet setu, sasniedzot 21 punktu. Jūs varat arī uzvarēt mačā, uzvarot divas no trīs setiem.

Kā es varu pievienoties badmintona klubam?

Lai pievienotos badmintona klubam, jums būs jāatrod viens savā rajonā. Pārbaudiet tiešsaistē vai vietējā sporta centrā par informāciju par klubiem tuvumā jums. Visticamāk, jums būs jāsamaksā biedru maksa un jāpiesakās uz noteiktu laika periodu.

Kurā vecumā ir piemēroti sākt spēlēt badmintonu?

Jūs varat sākt spēlēt badmintonu jebkurā vecumā. Bērni jau no 5 vai 6 gadu vecuma var iemācīties pamatus, savukārt pieaugušie joprojām var apgūt jaunas prasmes un izklaidēties. Tas ir lielisks sporta veids visiem vecumiem priekšnoteikumu!

Secinājums

Tagad jūs zināt pamatus par badmintona stratēģijām un taktikām. Ar praktizēšanu jūs spēsiet pārvaldīt serva tehnikas, aizsargspēli, tīkla metienus, kāju darbu un pretmetienu atbildes.

Ar pareizo mentālo stratēģiju jūs spēsiet izmantot šīs prasmes un kļūt par veiksmīgu badmintona spēlētāju.

Tāpēc, vairs nekavējieties – iziet un sāciet praktizēties!

Tagi:

Emuārs

Dalīties ar šo :

Jaunākās publikācijas

Vai jums ir kādi jautājumi?

Categories